Categories
Renginiai

Nuotraukų paroda „Lietuvos bažnyčios ir koplyčios“

Nuotraukų paroda „Lietuvos bažnyčios ir koplyčios“ jau pas mus, Gulbinėnų kultūros namų salėje! Kviečiame apsilankyti!

Dėkojame Virgilijui Navalinskui už nuotraukas.

,,Fotografija V. Navalinską traukė nuo vaikystės, o rimčiau susidomėjo prieš 10 metų. Pradžia buvo vaizdai kelionėse. Vėliau susikoncentravo į bažnyčių, kitų religinių objektų fotografavimą, nes pastebėjo, kad mažai kas tai fotografuoja. Šis pomėgis jam teikia malonumą, padeda nugalėti sunkumus. Virgilijus turi sukaupęs fotografijų albumą šia tema. Tad gimė mintis apie nuotraukų eksponavimą žmonėms. Fotografijų parodos buvo eksponuojamos Pasvalyje, Pasvalio rajono kaimuose ir miesteliuose, taip pat Biržų rajone.Pasvalio rajone, Pumpėnuose, gyvenantis 52 metų Virgilijus Navalinskas dar gana neseniai pats valdė 400 hektarų ūkį, o Žemės ūkio rūmuose Kaune dirbo konsultantu, kitiems ūkininkams organizavo pažintines keliones po Europą. Užpuolus negandoms – pakrikus sveikatai, stojus ūkininkavimui nepalankiems metams, pasvalietis buvo priverstas atsisakyti nuomotos žemės, o drauge ir augalininkystės, tad ėmėsi auginti gyvulius. Rūpinimasis naminiais gyvuliais, jų priežiūra V. Navalinskui teikia ramybės, o štai užsimiršimą po patirtų negandų jis patiria fotografuodamas. Vyras džiaugiasi, kad jo nuotraukas giria ne vien pažįstami ar bičiuliai, bet ir profesionalūs fotomenininkai. Jis visada mėgo fotografuoti. Jam patinka fotografuoti viską, kas gražu, kas įkvepia, džiugina, bet vis dėlto labiausiai jam maga fotoaparatą nukreipti į bažnyčias. Nufotografavęs bažnyčią, grįžęs į namus, internete jis būtinai pasiieško informacijos apie šventovę. „Patinka man jas ne tik fotografuoti, patinka jose ar šalia jų būti, jausti ramybę. Skaitydamas apie vieną bažnyčią, susidomiu kitomis, kaimyninėmis. Kai būnu perskaitęs apie jas, norisi nuvykti pamatyti – teigia vyriškis.“

Taip pristatė virtualią parodą Gulbinėnų bibliotekininkė Rima bibliotekos Facebook paskyroje dar vasario mėn.

Plačiau apie Virgilijų Navalinską skaitykite atsidarius šią nuorodą: Panskliautas.lt : Atsitiesė tik padedamas nuoširdaus vienuolio (nuotraukos)

Categories
Renginiai

Armonikierių šventė “Gros armonika vakarą tylų”, 2021-07-03

Categories
Be kategorijos

Ekspertė: nusikaltėlio etiketė gali slėpti aplinkybių auką

Živilė Mačiukaitė

Vagiliaujantys, turintys priklausomybių, stokojantys – arba net ir nepatyrę – meilės, rūpesčio ar paprasto žmogiško dėmesio – tokie jaunuoliai, patekę į teisėsaugos akiratį, dažnai yra stereotipizuojami, o žiniasklaidos – demonizuojami. Kas pastūmėja jauną žmogų nusikaltimo link? Kas nutinka skyrus bausmę? Ir kur pasiūlyme „bausti negalima atleisti“ dėti reikšmingą skyrybos ženklą?

„Ar kada nors esate girdėję apie vaikų socializacijos centrą? Ne, tai nėra ta įstaiga, kur ateinama maloniai praleisti laisvalaikio po pamokų. Vaikų socializacijos centras – tam tikra įkalinimo įstaigos atmaina, kurioje socializacijos nėra daug,“ – įsitikinusi kriminologė Živilė Mačiukaitė, analizuojanti nusikalstamą jaunuolių elgesį ir jo padarinius. 

Nusikaltimai – mažareikšmiai 

Periodiškai žiniasklaidoje šmėsteli pranešimai apie jaunuolių įvykdytus nusikaltimus. Dažnu atveju skambinama pavojaus varpais apie neva sunkėjančias ir gausėjančias jaunuolių nusikalstamas veikas.  „Iš tiesų nepilnamečių nusikaltimai dažniausiai yra spontaniški, neapgalvoti, dėl to – itin lengvai išaiškinami. O sunkių nusikaltimų pasitaiko retai – fiksuojami vos keli atvejai per metus. Ar jų daugėja? Tikrai ne!“ – mitus išsklaido kriminologė. 

Jeigu jaunuolių įvykdomų nusikaltimų nedaugėja ir jie tik retais atvejais yra sunkūs ar žiaurūs, kodėl tokių melagienų vis pasirodo viešojoje erdvėje? „Paauglystė yra sudėtingas amžius, o nepaklusimas elgesio normoms ar įstatymams – sudedamoji brendimo proceso dalis. Deja, esame linkę tai pamiršti, ypač – girdėdami panašius mitus,“ – sako Ž. Mačiukaitė. Jos įsitikinimu, įvertinus, kiek dėmesio pritraukia kriminalinės naujienos, spekuliuoti informacija, prasilenkiančia su realia situacija, nėra parodu. Juolab, kalbant apie tokią jautrią visuomenės grupę kaip jauni, dar tik bręstantys žmonės. 

Kompleksinė pagalba – būtina 

Tikrai rasis manančių, kad nusikalstančius jaunuolius reikalinga pamokyti: nubausti kuo griežčiau, kad tokios neva pamokos užtektų visam gyvenimui. „Anksčiau buvo manoma, kad kuo žiauresnė bausmė – tuo geresnis poveikis. Pavyzdys iš istorijos: jeigu ką nors pavogsi – atsisveikinsi su ranka. Ir koks rezultatas? Žmonės vogdavo ir toliau! Griežtos bausmės nėra tikslingos, o įkalinimas – turbūt blogiausia, kas gali atsitikti jaunam žmogui,“ – teigia kriminologė. Ž. Mačiukaitė viltingais vadina pokyčius baudimo sistemoje, kai įkalinimą ar kitas laisvės apribojimo bausmes keičia elgesio korekcijos programos, auklėjamojo poveikio priemonės, intensyviau vykdoma mediacija.

Taip pat pirmuosius žingsnius žengia multidimensinė šeimos terapija – įvairialypė, į šeimą orientuota elgesio keitimo programa, skirta vaikams ir jaunuoliams, kurių elgesys yra socialiai nepriimtinas, agresyvus ar delinkventinis. „Tikiu, kad multidimensinė šeimos terapija yra puiki alternatyva socializacijos centrams. Vaiko teisių ir gerovės ekspertai jau seniai akcentuoja, kad sprendžiant nepilnamečio nusikalstamo elgesio apraiškas būtina dirbi ne tik su juo: tikslinga įtraukti visą aplinką, ypač – šeimą, draugus. Tik teikdami kompleksinę pagalbą būsime pajėgūs užtikrinti, kad tie, kuriems rūpesčio reikia daugiausiai, netaptų kenčiančiais labiausiai.“

O kaip padėti nederamai besielgiančiam jaunuoliui, jeigu šalia nėra pagalbos ranką noriai tiesiančių artimųjų? „Deja, tokie atvejai nėra reti. Beveik pusė jaunuolių, atsiduriančių socializacijos centruose, yra iš globos namų, kiti – iš šeimų, kur rūpesčio ir dėmesio vaikams neskiriama, nėra sektino vyresnio žmogaus pavyzdžio. Būna, kad tik šioje specializuotojo įstaigoje, kur iš tiesų neturėtų atsidurti nei vienas vaikas, jie išmoksta, pavyzdžiui, elementarių higienos taisyklių. Galite įsivaizduoti tokio vaiko gyvenimą namuose?“ – retoriškai svarsto kriminologė. 

Kas dažniausiai tampa jaunuolių aukomis? Pasak Ž. Mačiukaitės, jaunuoliai dažniausiai nusitaiko į silpnesnius: bendraamžius arba jaunesnius, arba – atvirkščiai – pagyvenusius asmenis, kuriems pasipriešinti ir sureaguoti yra sunkiau arba užtrunka ilgiau. 

Kur kreiptis? 

Šiandien nusikaltimų aukos gali kreiptis į anoniminę Pagalbos nusikaltimų aukoms liniją. Linijos savanoriai – kriminologų, psichologų ir teisininkų komanda – neatlygintinai suteiks reikiamą informaciją ir atsakys į sudėtingoje situacijoje kilusius klausimus, patars, kur ir kaip kreiptis pagalbos bei užtikrinti savo teises.

Kokias emocijas išgyvena nusikaltimą patyręs žmogus? Kaip ištiesti pagalbos ranką, kad ji būtų priimta? Su kokiais sunkumais susiduria tiek pagalbą teikiantis, tiek ją gaunantis? Kaip įveikti baimę? Į šiuos ir daugelį kitų ne tik nusikaltimų aukoms, jų artimiesiems, bet ir plačiajai visuomenei aktualių klausimų atsakymų ieškoti kvies pirmasis Baltijos šalyse kriminologijos festivalis DEMISTIFY, vyksiantis rugpjūčio 13-15 d. Kalvarijos savivaldybėje, Šilėnų kaime. Išsamiau: www.demistify.lt 

Nemokamas festivalis organizuojamas vykdant Europos Komisijos JUSTICE programos finansuojamą projektą „PREVICT: pagalbos nusikaltimų aukoms plėtra“.

Categories
Bendruomenė

Sveikinimas Motinos dienos proga

Mielos Mamos ir Močiutės,

Kol esame maži – esi mums visas pasaulis. Kai užaugame, tavo meilė ir rūpestis kasdien lydi mūsų žingsnius ir linki sėkmės. Tegul gražiausi pavasario žiedai papuoš tavo rankas, o mūsų meilė ir dėkingumas sušildys širdį. Linkime džiugios ir gražios Motinos dienos!

Categories
Bendruomenė

Prasideda žemės deklaravimas

Nuo balandžio 12 d. iki birželio 7 d. vyks žemės deklaravinas. Dėl atvykimo prašome registruotis telefonu Nr. 8 658 21525.

Categories
Bendruomenė

Padėkite kaimynui pasiekti savo skiepą!

Patikslinta karantino nuostata:

Transporto priemonėse, išskyrus miesto, tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto priemones ar transporto priemones, kuriomis vykstama į darbo vietą ar iš jos bei į vakcinacijos nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietą ar iš jos, galima būti ne didesnėmis nei 2 asmenų arba vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narių grupėmis (teikiant keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą ir lengvaisiais automobiliais taksi paslaugas, transporto priemonės vairuotojas į šį skaičių neįskaičiuojamas).

Svarbiausia informacija apie koronavirusą Lietuvoje www.koronastop.lt

Categories
Bendruomenė

Velykinis sveikinimas

Bundančiai gamtai paskelbus šios gražios pavasario šventės atėjimą atgimkime tauresniems troškimams ir ketinimams, nepamirškime dalinti žmonėms gerumo, šypsenų ir meilės. Mūsų širdys lai prisipildys gaivaus pavasariško džiaugsmo ir vidinės darnos, o namus apgaubs ramybė ir viltis. Su Šv. Velykom!

Gulbinėnų krašto bendruomenės taryba

Categories
Bendruomenė

Pasiruošimas Šv. Velykoms

Velykos – tai pavasario džiaugsmo, gamtos atbudimo šventė.Su Velykomis siejami įvairūs papročiai, tarp jų ir pagoniškos kilmės, pvz., Velykų kiaušiniai, Velykų zuikiai, Velykų bobutė, kiaušinių ridenimas. Velykų metu valgomi tradiciniai Velykų valgiai, kurie įvairiuose regionuose yra skirtingi.Keitimosi kiaušiniais paprotys kilo dar seniau nei pačios Velykos – daugelyje senovinių kultūrų kiaušiniais buvo keičiamasi pavasarį – tai simbolizavo visa ko atgimimą.

Laukdami Velykų ir mes, kuriame dekoracijas, darbelius. O dabar keletas faktų, kurių dar niekas nežino:

1 .Mūsų puošiamas margutis bus didžiausias visame rajone – 2 metrai aukščio. (Ačiū Krinčino seniūnijai)

2. Kiaušinius dėl Velykinio medžio, pučiame keturiuose kiemuose.

3. Dekoracijas darome dvejuose namų ūkiuose.

4. Margučius grąžiname daugiafunkciam centre, bibliotekoje, kultūros namų salėje, trejuose namų ūkiuose.

5. Kiškiai gaminami pastato katilinėje, puošiami centro klasėje.

6. Kiškių vežimaitis meistruojamas katilinėje.

7. Darbuojasi kol kas 11 žmonių brigada.(Ačiū Albertui, Dariui, Povilui, Danutei, Rimai, Valei, Gabijai, Gerdai, Deinui, Austėjai).

8. Visas šias grožybes sugabensime į Gulbinėnų kaimo centrinę aikštę. Velykas sutiksime pasipuošę.

9. Mūsų margutis dalyvaus didžiausio margučio konkurse, kurį organizuoja projektas ,,Švieskime vaikus“, balandžio 11d., per Vaikų Velykėles.

10. Palinkėkime sau sėkmės darbuose ir svarbiausia – gerų saulėtų dienų!(Dirbame prisilaikant visų rekomendacijų dėl covid 19)

Categories
Prisijungusi Lietuva Renginiai

Skaitmeninė savaitė „Skaitmeninius įgūdžius ugdome mokydamiesi visą gyvenimą“

Kas antras lietuvis mano, kad jam reikia mokytis, tačiau tik 9% internetą naudoja savišvietai, rodo Vyriausybės strateginės analizės tyrimas. 📊Kovo 22–28 dienomis vyks Skaitmeninė savaitė, kurios tema „Skaitmeninius įgūdžius ugdome mokydamiesi visą gyvenimą“. 🌐 Skaitmeninė savaitė organizuojama visoje Europoje tam, kad paskatintų žmones atrasti technologijas, jų naudą, taip pat – kad gyventojai pasinaudotų skaitmeninėmis technologijomis tiek kasdienėje, tiek profesinėje veikloje. Skaitmeninės savaitės metu kiekvieną dieną nuo 11 valandos kalbėsime aktualiomis temomis. Diskusijos skirtos kiekvienam, norinčiam mokytis ir ugdyti skaitmeninius gebėjimus!➡️ Naujienas sekite „Prisijungusios Lietuvos“ puslapyje: http://bit.ly/3enTyRs

Plačiau čia.

Categories
Prisijungusi Lietuva Renginiai

“Prisijungusi Lietuva” sveikinimas Kovo 11-tos proga

Sveikiname su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena! 💛💚❤️ Prieš 31-erius metus išsivadavome iš SSRS aneksijos ir paskelbėme laisvę. Po poros metų nuo Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvą jau buvo pripažinusios 94 valstybės, o pirmoji tai padarė Islandija. 🙏 Vasario 16-ąją šventėme Lietuvos gimtadienį, o šiandien kviečiame minėti Kovo 11-ąją ir drauge kurti laisvę! 🤗 ⤵️ Komentaruose sveikinkite Lietuvą ir jūs!

Plačiau čia.